Loading...

Tampodruk jest jedną z najbardziej wszechstronnych metod druku pod względem różnorodności przedmiotów, które mogą być zadrukowywane. Aby uzyskać dobrą jakość i wytrzymałość nadruku, farba do tampodruku musi zawierać duży odsetek pigmentu. W ofercie naszej firmy znajdują się farby, które pozwalają drukować na ogromnej liczbie materiałów.


Wybór farby zazwyczaj odbywa się rozważając następujące czynniki:

  1.     Typ materiału do druku
  2.     Charakterystyka powierzchni
  3.     Stopień jasności
  4.     Efektywność suszenia
  5.     Wymagania odnośnie odporności mechanicznej lub chemicznej

Jak przygotować farbę do tampodruku?

Gęstość farby w tampodruku to podstawa osiągnięcia doskonałej jakości nadruku. Celem jest dostosowanie gęstości farby do wymagań pracy. Mieszankę farby z rozcieńczalnikiem można przygotować wagowo lub procentowo.

Aby sprawdzić wagową wartość mieszanki należy zastosować podziałkę dokładną, a do obliczenia procentowej wartości farby i rozcieńczalników potrzebne będą zbiorniki z podziałką.

W przypadku pracy z farbami jednoskładnikowymi należy połączyć farbę z odpowiednim dla niej rozcieńczalnikiem, natomiast w przypadku pracy z farbami dwuskładnikowymi najpierw należy dodać dokładną ilość katalizatora wg wskazania producenta, a następnie rozcieńczalnik wymagany do skorygowania parametrów farby.

Należy wziąć pod uwagę czas wyrażony w godzinach, w przeciągu którego wymieszana farba może zostać wykorzystana i nie ulega skostnieniu, w zależności od rodzaju farby może on wynosić od 8 do 12 lub więcej godzin (patrz karta charakterystyki substancji).

Zaleca się przygotowanie niewielkiej ilości próbki wymieszanej farby i wykonanie próbnego druku w celu sprawdzenia, czy farba spełnia wymagania pracy, która ma zostać wykonana (czy nadruki są oczekiwanej jakości). W czasie przygotowywania próbki należy zapisać ilość lub wagę każdego użytego składnika. 

Comec Polska Sp. z o.o.

ul.  Lutomierska 46, 
95-200 Pabianice
tel. (+48) 42 227 58 10 
fax (+48) 42 227 58 14
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie

utwórz nowe konto