-
Tamponiarki
- Zmywarki
- Materiały
- Wsparcie
Tampodruk jest jedną z najbardziej wszechstronnych metod druku pod względem różnorodności przedmiotów, które mogą być zadrukowywane. Aby uzyskać dobrą jakość i wytrzymałość nadruku, farba do tampodruku musi zawierać duży odsetek pigmentu. W ofercie naszej firmy znajdują się farby, które pozwalają drukować na ogromnej liczbie materiałów.
Gęstość farby w tampodruku to podstawa osiągnięcia doskonałej jakości nadruku. Celem jest dostosowanie gęstości farby do wymagań pracy. Mieszankę farby z rozcieńczalnikiem można przygotować wagowo lub procentowo.
Aby sprawdzić wagową wartość mieszanki, należy zastosować podziałkę dokładną, a do obliczenia procentowej wartości farby i rozcieńczalników potrzebne będą zbiorniki z podziałką.
W przypadku pracy z farbami jednoskładnikowymi, należy połączyć farbę z odpowiednim dla niej rozcieńczalnikiem, natomiast w przypadku pracy z farbami dwuskładnikowymi najpierw należy dodać dokładną ilość katalizatora wg wskazania producenta, a następnie rozcieńczalnik wymagany do skorygowania parametrów farby.
Należy wziąć pod uwagę czas wyrażony w godzinach, w przeciągu którego wymieszana farba może zostać wykorzystana i nie ulega skostnieniu, w zależności od rodzaju farby może on wynosić od 8 do 12 lub więcej godzin (patrz karta charakterystyki substancji).
Zaleca się przygotowanie niewielkiej ilości próbki wymieszanej farby i wykonanie próbnego druku w celu sprawdzenia, czy farba spełnia wymagania pracy, która ma zostać wykonana (czy nadruki są oczekiwanej jakości). W czasie przygotowywania próbki należy zapisać ilość lub wagę każdego użytego składnika.